Header
 
HaberGörsel  
Başkan’ın Mesajı
Değerli KTSD Üyeleri,
Sizlerle iletişimimizi bir adım daha ileriye taşımak amacıyla yayınlamaya başladığımız e-bültenimizin ilk sayısı ile karşınızdayız. Bültenimizde sektörümüzü ilgilendiren ekonomik ve sosyal gündem ile ilgili haberlerin yanı sıra, KTSD olarak yürüttüğümüz çalışmaları da sizlerle paylaşacağız.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
Avrupa Birliği Biyosidal Ürünler Tüzüğü (Bıocıdal Products Regulatıon) Yayınlandı
Avrupa Birliği Parlamentosu ve Konseyi tarafından 22 Mayıs 2012 tarihinde onaylanan Biyosidal Ürünler Tüzüğü ((EU) No 528/2012), 17 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girdi. AB ülkelerindeki sektörel yükümlülükler ise 1 Eylül 2013 itibarıyla geçerli olacak.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
KTSD Reach Danışma Kurulu Toplantılarında Sektörümüzü Temsil Ediyor
KTSD, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde oluşturulan REACH Danışma Kurulu çalışmalarına katılarak sektörümüzü temsil ediyor. Bilindiği gibi, Türkiye REACH Projesi 12 Aralık 2011 tarihinde başlatılmış olup, 2 yıl sürmesi öngörülmektedir.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
Türkiye CLP Yönetmeliği
Daha önce görüşe açılmış olan TR CLP Yönetmeliği, yeni adıyla Maddelerin ve Karışımların Sınıflandırılması, Ambalajlanması ve Etiketlenmesi Hakkında Yönetmeliğin 2012 içerisinde yayımlanması planlanıyor.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
AISE 7. Sürdürülebilirlik Raporunu Yayımladı
Uluslararası Sabun, Deterjan ve Bakım Ürünleri Derneği AISE tarafından 8 Haziran 2012 tarihinde yayımlanan 7. Sürdürülebilirlik Raporu, sektörün sürdürülebilirlik performansını ortaya koyuyor.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
KTSD Bilgi Notu / Alüminyum Tuzları
Kanser riski taşıdığı iddia edilen ve deodorantlarda kullanılan alüminyum tuzları, uzun yıllardır ilgili yönetmelik ve kanunlara uygun olarak Avrupa’da ve Türkiye’de tüketiciye sunulmakta olan kozmetik ürünlerde güvenli bir biçimde ve insan sağlığına zarar vermeden kullanılmaktadır.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
KTSD Bilgi Notu / Parabenler
Meme kanseri riskini artırdığı iddia edilen ve terlemeyi önleyici kozmetik ürünlerin (deodorantlar, roll-on deodorantlar) bileşiminde yer alan parabenler uzun yıllardır ilgili yönetmelik ve kanunlara uygun olarak Avrupa’da ve Türkiye’de tüketiciye sunulmakta olan kozmetik ürünlerde güvenli bir biçimde ve insan sağlığına zarar vermeden kullanılmaktadır. Parabenlerin kullanım amacı, kozmetik ürünlerinin kalitesini ve tüketicilerin güvenliğini garanti altına almaktır.
Devamı