Header
 
HaberGörsel  
Başkan’ın Mesajı

Değerli KTSD Üyeleri,

Bültenimizin Aralık sayısı, 2012 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız günlerde sizlerle buluşuyor.

2012, temizlik ve kozmetik pazarlarındaki büyüme potansiyelinin sürdüğü ve bu potansiyele paralel yeni düzenlemelerin, konuların ve fırsatların gündeme geldiği bir dönem oldu. Dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de ekonomik gelişmenin lokomotiflerinden biri olan sektörümüz, sürdürülebilir kalkınmanın da aktif bir aktörü konumunda bulunuyor.

Devamı
 
 
HaberGörsel  
III. Reklam Sempozyumu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde, Reklam Kurulu, Reklamverenler Derneği ve Reklam Özdenetim Kurulu organizasyonu ve diğer sektörel kuruluşların katkı ve katılımıyla düzenlenen III. Reklam Sempozyumu'nun bu yılki teması, "Tüketici ile Sağlık'lı İletişim" oldu. IAB Europe Başkanı Alain Heureux ve Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğü Beslenme, Gıda Bileşimi ve Bilgi Birimi Başkanı Basil Mathioudakis'in de konuşmacı olarak yer aldığı Sempozyum kapsamında, kozmetik ve temizlik sektörlerini temsil eden markaların da tüketiciyle iletişimleri, tüm yönleriyle masaya yatırıldı. Kamunun, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin, uzmanlar tarafından dile getirildiği Sempozyumun "Kozmetik ve Temizlikte Sağlık'lı İletişim" başlıklı paralel oturumuna KTSD'yi temsilen katılan Av.Gözde Erkaya, sektörlerimizin tüketici iletişimine verdiği önemi ve bu doğrultudaki strateji ve uygulamaları dile getirdi. III. Reklam Sempozyumu'nun öne çıkan bir başka özelliği de, üzerinde çalışılmakta olan Tüketicin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı taslağının açıklanması oldu.

 
 
HaberGörsel  
10. Kalkınma Planı Çalışmaları Sürüyor

KTSD, Haziran 2013'te yürürlüğe girmesi öngörülen 10. Kalkınma Planı'nda yer alacak kozmetik ve temizlik sektörleri vizyonu için çalışmalarını sürdürüyor. 2014-2023 dönemini kapsayan 10 yıllık kalkınma stratejisinin çerçevesini çizecek olan 10. Kalkınma Planı, Türkiye'nin 2023 vizyonunu daha detaylı hale getirirken, aynı zamanda küresel ekonomik kriz sonrası Türkiye'nin yeni konumlandırılmasını içerecek. Planın hazırlık çalışmaları kapsamında çeşitli ihtisas komisyonları raporlar hazırlıyor. KTSD de, "Kozmetik ve Temizlik Sektörleri 10. Kalkınma Planı Raporu" üzerinde çalışıyor.

 
 
HaberGörsel  
Çevre Kanunu Değişiklik Taslağı Yayınlandı

Çevre Kanunu Değişiklik Taslağı, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı / Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Taslak metne aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

http://goo.gl/8nNTD
http://goo.gl/XS0Wt

 
 
HaberGörsel  
Temizlik-Sabun Sektörü Gelişim Çalıştayı

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen Temizlik-Sabun Sektörü Gelişim Çalıştayı, 22-23 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Çalıştay, ithalata bağımlılığın azaltılması, tedarik güvenliği ve sürekliliği ile ihracatta sürdürülebilir küresel rekabet gücü artışının sağlanması gibi temel hedeflere yönelik bir yol haritası hazırlanmasını hedefliyor.

 
 
HaberGörsel  
TOBB 6. Ekonomi Şurası

TOBB tarafından düzenlenecek 6. Sektörel Ekonomi Şurası, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla 25 Aralık 2012 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. TOBB bünyesindeki sektörel meclis başkanlarının, kendi sektörlerinin öncelikli 5'er sorununu ve çözüm önerilerini dile getirecekleri Şura'da, sektörümüzü TOBB Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi Meclisi Başkanı Ahmet Pura temsil edecek.

 
 
HaberGörsel  
A.I.S.E. 60.Yıldönümünü Kutladı

Temizlik ve kozmetik sektörlerinin Avrupa temsilcisi A.I.S.E., 60.yılını geçtiğimiz ay kutladı. A.I.S.E.'nin 60.kuruluş yıldönümü dolayısıyla Brüksel'de düzenlenen konferansta, sektörün ortaya koyacağı pro-aktif yaklaşımların, sürdürülebilir üretim ve tüketim üzerinde yapacağı olumlu etkiler tartışıldı. Bu çerçevede, A.I.S.E. tarafından ortaya konulan Sürdürülebilir Temizlik Deklerasyonu'na da vurgu yapıldı. A.I.S.E. Başkanı Charles-François Gaudefroy, konferansta yaptığı konuşmada, temizlik ve kozmetik sektörlerinin, giderek daha karmaşık hale gelen düzenlemelere rağmen, ekonomik gelişmeye olduğu kadar, yenilikçiliğe ve sürdürülebilirliğe de önemli katkıda bulunduğunu söyledi.

http://goo.gl/z7qSp