Header
 
HaberGörsel  
Başkan’ın Mesajı
Değerli KTSD Üyeleri,
Bültenimizin ikinci sayısında yine sizlerle buluşuyoruz. Eylül ayı kozmetik ve temizlik ürünleri sektörlerimiz açısından hareketli geçti diyebiliriz. Ekim ayında bu hareketliliğin daha da artmasını bekliyorum.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
Kozmetik Yürütme Kurulumuzun Sağlık Bakanlığı Ziyareti

KTSD Kozmetik Yürütme Kurulu, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Kozmetik Ürünler Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nı 6 Eylül 2012 tarihinde ziyaret ederek sektörümüzün sorunlarını aktardı ve Bakanlığın son dönemlerdeki çalışma faaliyetleri hakkında bilgi edindi.

Devamı
 
 
HaberGörsel  
Temizlik Ürünleri Yürütme Kurulumuzun Sağlık Bakanlığı Ziyareti
KTSD Temizlik Ürünleri Yürütme Kurulu, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığını 7 Eylül tarihinde ziyaret ederek sektörümüzün sorunlarını aktardı ve Bakanlığın son dönemlerdeki çalışma faaliyetleri hakkında bilgi edindi.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
22 Kasım Tarihinde Reklam Sempozyumu Üçüncü Kez Gerçekleşiyor

T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayelerinde, Reklam Özdenetim Kurulu, Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ve Interactive Advertising Bureau (IAB) tarafından düzenlenen 3. Reklam Sempozyumu, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Sempozyumun "Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Reklamları" başlıklı paralel oturumunda panelistler arasında KTSD'den bir temsilci de yer alacaktır.

 
 
HaberGörsel  
Ahmet Pura, Bloomberg Tv'de "Reklamarkası" Programına Konuk Olacak

KTSD Başkanı Ahmet Pura, 11 Ekim 2012 tarihinde saat 13.05'te Bloomberg TV'de yayınlanacak olan "Reklamarkası Programı"na konuk olarak katılıyor. Programda, Yeni Tüketici Kanunu, 3. Reklam Sempozyumu ve reklam dünyası gibi çeşitli konular görüşülecek.

TV Kanalı : Bloomberg HT
Program Adı: Reklamarkası (Ender Merter)
Tarih / Saat: 11 Ekim Perşembe saat 13.05
Katılımcılar: Ahmet Pura, Aytül Özkan (Reklamcılar Derneği YK Başkanı), Ramazan Ersoy (T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü, Reklam Kurulu Başkanı)

 
 
HaberGörsel  
"Öncelikli Kimyasallar Listesi" Internette Yayınlandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı - Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü -Kimyasallar Yönetimi Dairesi Başkanlığı tarafından Kimyasalların Envanteri ve Kontrolü Hakkında Yönetmelik kapsamında hazırlanan "Öncelikli Kimyasallar Listesi", 10 Temmuz 2012 tarihinde Bakanlığın internet sayfasında yayınlandı.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
Kozmetik Yönetmeliğinde Değişiklik Yayınlandı

Kozmetik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in yayınlanması sonucunda, mevcut Kozmetik Yönetmeliği'nin aşağıdaki listelerinde değişiklikler yapıldı:

  • Ek – II Kozmetik Ürünlerin İçermemesi Gereken Maddelerin Listesi
  • Ek – III, Kısım 1 Aşağıdaki Sınırlamalar ve Şartlar Dışında Kozmetik Ürünlerin İçermemesi Gereken Maddeler Listesi
  • Ek – III Kısım 2'deki Şartlı İzin Verilen Maddelerin Listesi
  • Ek – VI Kısım 1'deki Kullanılmasına İzin Verilen Koruyucuların Listesi
  • Ek – VII Kısım 1'deki Kozmetik Ürünlerin İçerebileceği UV Filtreleri Listesi
 
 
HaberGörsel  
Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun Yayınlanan Yeni Kılavuzları