Header
 
HaberGörsel  
Başkan’ın Mesajı
İki bayramı art arda kutladığımız ve ailelerimizle birlikte zaman geçirme fırsatını yaşadığımız Ekim ayını geride bıraktık. Bültenimizin Kasım sayısında sizlerle yeniden buluşuyoruz.

Bu sayımızda, üyelerimizi derneğimiz faaliyetleri ve sektörel gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla, 14 Kasım günü Point Hotel Taksim'de gerçekleştireceğimiz Üye Bilgilendirme Toplantısı duyurusuna yer veriyoruz.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
KTSD Üye Bilgilendirme Toplantısı 14 Kasım Günü Gerçekleşiyor

14 Kasım 2012 tarihinde 09:30 – 13:00 saatleri arasında Point Hotel Taksim'de gerçekleştireceğimiz Üye Bilgilendirme Toplantısı'nda, üyelerimizle Derneğimizin faaliyetleri ve sektörümüzde yaşanan gelişmeleri paylaşacağız.

Toplantıya katılan üyelerin kayıtlarının ardından saat 10:00'da açılış konuşması ve sonrasında KTSD'nin Hijyenik Kağıt ürünleri, Kozmetik Ürünler ve Temizlik ürünleri ile ilgili faaliyet sunumları gerçekleştirilecek. Üyelerin soru ve görüşlerinin alınmasının ardından toplantı öğle yemeği ile sona erecek.

 
 
HaberGörsel  
Temizlik Yürütme Kurulumuzun Sağlık Bakanlığı Ziyareti
Derneğimizin Temizlik Yürütme Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu – Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlığı'nı 19 Ekim 2012 tarihinde ziyaret etti.
Devamı
 
 
HaberGörsel  
Biyosidal Ürünler Yönetmeliği'nde Yapılacak Değişikliklerle İlgili KTSD Önerileri Bakanlığa Gönderildi

19 Ekim 2012 tarihinde Temizlik Yürütme Kurulumuz tarafından gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı – Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ziyaretinde, Bakanlığın Biyosidal Ürünler Yönetmeliği'nde değişiklikler yapmayı düşündüğü bilgisinin edinilmesinin ardından üyelerimizden alınan değişiklik önerileriyle ilgili görüşler tek metin haline getirilerek Bakanlığa 2 Kasım 2012 tarihinde gönderildi.

 
 
HaberGörsel  
AB Komisyonu Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi'nin Parabenlerle İlgili Kararında Güncelleme Yapması Bekleniyor

AB ülkelerinde yapılan propilparaben üreme toksisitesi çalışmalarında üreme üzerinde olumsuz etkiler saptanmaması üzerine, AB Komisyonu Tüketici Güvenliği Bilimsel Komitesi'nin (SCCS) "paraben içeren kozmetik ürünlerin 6 ay altındaki çocuklarda kullanılmamasına" yönelik daha önce aldığı tavsiyesinde güncelleme yapması bekleniyor. Kozmetik ürünlerinde koruyucu olan parabenlerin, maksimum konsantrasyon oranlarını aşmayacak şekilde kullanılmasına bir engel zaten bulunmuyor.

 
 
HaberGörsel  
Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun Yayınlanan Yeni Kılavuzları

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun son dönemlerde yayınladığı kılavuzlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: