Header
 

HaberGörsel

HaberGörsel

HaberGörsel

 
KTSD Üye Bilgilendirme Toplantısı
22 Mart 2013, Kozyatağı Byotell

22 Mart 2013 tarihinde Kozyatağı ByOtell’de gerçekleştirilen KTSD Üye Bilgilendirme Toplantısı'nda bir araya gelen üyelerimiz bir önceki üye buluşmasından bu yana Derneğimiz tarafından gerçekleştirilen çeşitli çalışmalarla ilgili bilgi almanın yanı sıra temizlik ve kozmetik sektörlerindeki son gelişmeleri değerlendirdiler.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KTSD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, öncelikle 8 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul sonrası oluşan yeni Yönetim ve Denetim kurullarında yer alan üyelerimizi kutladı ve tüm üyelere duydukları güven için teşekkür etti. Temizlik ve kozmetik sektörlerinin 2012 yılını da, tonaj, miktar ve ciro olarak büyümeyi ortaya koyan sonuçlarla kapadığını söyleyen Pura, karar vericilerin gündeminde öne çıkan konular ve bu yöndeki yaklaşımlarla ilgili bilgi verdi. Ahmet Pura, karar verici kurumlar arasındaki koordinasyonun önemini vurguladı ve KTSD’nin karar vericilerle koordineli çalışmaları sonucunda atılan olumlu adımlardan örnekler verdi. Pura, önümüzdeki dönemde mevzuattaAB ile uyum arayışlarının artacağını ve KTSD’nin de etik değerleri ve bilgi birikimi ile bu süreçte aktif olarak yer alacağını söyledi.

Toplantıda daha sonra KTSD İletişim Komitesi’nin geçmiş dönem faaliyetleri özetlendi ve 2013 yılı iletişim stratejileri ve öncelikleri üyelerimizle paylaşıldı.

Üye Bilgilendirme Toplantısı’nın dernek faaliyetleri sunumunu KTSD Genel Koordinatörü Vuranel Okay yaptı. Okay, son dönemde sektörümüzü ilgilendiren gelişmeler çerçevesinde Hijyenik Kağıt Ürünleri, Kozmetik Ürünler ve Temizlik Ürünleri Yürütme Kurulları'nın çalışmalarını üyelerimize aktardı. KTSD’nin görüş ve önerilerinin de dikkate alınmasıyla şekillenen yetkili kurum faaliyetlerine yönelik örnekler sundu. Söz konusu bilgilendirme çerçevesinde, aralarında “e-imza ile bildirim” ve “kozmetik ürünler mevzuatında yapılacak değişikliklerin” de olduğu başlıklar ele alındı. E-imza konusunda üyelerimizin bilgilendirilmesi amacıyla toplantıya davet edilen EGüven firması Kurumsal Satış Yöneticisi tarafından üyelerimize elektronik imzanın özellikleri ile ilgili detaylı bir sunum yapıldı.

Toplantıda ayrıca ÇEVKO Endüstri İlişkileri Departmanı’ndan Hande Sifoğlu Ünver, ambalaj atıklarının kontrolü ve yönetmeliği konusunda bir sunum yaptı.

 
 

HaberGörsel

HaberGörsel

 
KTSD Ürünlere İlişkin İddiaların Desteklenmesi Hakkında Görüşler Toplantısı
22 Mart 2013, Kozyatağı Byotell

22 Mart 2013 tarihinde Kozyatağı ByOtell’de Reklam Kurulu (REK), KTSD ve Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) katılımları ile gerçekleştirilen Ürünlere İlişkin İddiaların Desteklenmesi Hakkında Görüşler toplantısının açılışını yapan Ahmet Pura, REK, RÖK ve sektör temsilcilerinin sorunları tartışmak için ilk defa bir araya gelindiğini vurgulayarak bunun yetkili kurum ve sektör arasındaki diyalog üzerindeki önemine dikkat çekti. Pura, RÖK’ün yeniden yapılanma sürecinin güncelliği ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’daki değişikliklerin çok kısa sürede gerçekleşecek olması nedeniyle, bu toplantının daha da önem taşıdığınısöyledi. Vuranel Okay’ın KTSD reklam denetimleri yaklaşımını sunmasının ardından, sırasıyla RÖK ve REK temsilcileri de sunumlarını gerçekleştirdiler. Toplantının sonunda konuşmacılar katılımcıların sorularını cevapladılar.