Header
 
HaberGörsel

HaberGörsel

HaberGörsel

HaberGörsel

HaberGörsel

HaberGörsel

HaberGörsel

 
KTSD 25. Yıl Basın Buluşması, 6 Haziran 2014, Shangri-La Bosphorus Hotel

Sektörel bir sivil toplum kuruluşu olarak 25. yılını kutlayan Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği (KTSD), 6 Haziran’da Shangri-La Bosphorus Otel’de, Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura’nın ev sahipliğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura’nın yaptığı basın buluşmasına ayrıca KTSD’nin üyesi olduğu ve AB’nin kozmetik derneği olan Cosmetics Europe’un Başkanı Fabio Franchina ve yine AB’nin deterjan derneği olan Uluslararası Sabun, Deterjan ve Bakım Ürünleri Derneği AISE’nin Başkanı Charles François Gaudefroy ile Derneğin başkan yardımcıları Melike Özener ve Nilgün Dayıoğlugil de katıldı.

Basın mensuplarına kozmetik ve temizlik sektörünün dinamikleri, derneğin faaliyetleri, sektörel temsil gücü ve 2023 vizyonu hakkında bilgi veren Ahmet Pura, ilk olarak derneğin 25 yıllık köklü geçmişine ve temsil ettiği sektörler açısından önemine dikkat çekti. Pura ayrıca, 25 yıllık sektörel bilgi birikimi ve deneyimi ile sektör temsiliyeti bakımından derneğin önemli bir referans noktası konumunda olduğunu vurguladı.

Derneğin karar vericiler ile olan ilişkiler ve yurtdışı işbirlikleri hakkında da bilgiler veren Ahmet Pura, KTSD’nin karar vericilerle katma değer yaratan diyalog süreçlerinin ve paydaşlar ile gerçekleştirilen yapıcı fikir alışverişlerinin 2023 vizyonunun temelini oluşturduğunu ifade etti.

Basın mensupları ile sektöre ilişkin verileri de paylaşan Ahmet Pura, kozmetik ve temizlik sektörlerinin sağladığı istihdam rakamları, pazar büyüklüğü, büyüme oranları, ihracat rakamları ve tüketim oranlarına ilişkin istatistikî bilgiler verdi. Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin gerçekleştirdiği Konsantrematik” ve “Suya Sabuna Dokunun” projelerini anlatan Pura, son olarak sektörün ve derneğin insan odaklı yaklaşımına vurgu yaparak sözlerini sonlandırdı.

Ahmet Pura’nın ardından KTSD’nin 25. Yılı’na özel olarak hazırlanan ve sektör ürünlerinin günlük yaşamdaki önemi, sektörün ülke ekonomisine, istihdama ve ihracata yaptığı katkıları anlatan 25. Yıl videosu katılımcılar tarafından izlendi.

KTSD’nin 25. Yılı’nda Türkiye’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Uluslararası Sabun, Deterjan ve Bakım Ürünleri Derneği AISE’nin Başkanı Charles François Gaudefroy, basın mensuplarına ilk olarak AISE’yi tanıttı ve derneğin faaliyetlerinden bahsetti. Konuşmasında sürdürülebilirlik vurgusu yapan Gaudefroy, bu kapsamda gerçekleştirdikleri bilinçlendirme kampanyaları ve sorumluluk projelerini de anlattı.

KTSD’nin düzenleyici çerçeve ve karar vericiler ile olan ilişkiler kapsamında önemli işbirliklerinin bulunduğuna dikkat çeken AISE Başkanı, iki dernek arasındaki ilişkilerin her geçen gün işbirliği ve bilgi paylaşımı bağlamında geliştiğini söyledi. İki derneğin ortak olarak hayata geçirdiği “Konsentramatik” projesi ve diğer faaliyetleri ile KTSD’nin sürdürülebilir temizliğe yaptığı önemli katkılar için teşekkür eden Gaudefroy, sözlerini AISE olarak bir sonraki 25 yılda da tüketicilerin ihtiyaçlarına hizmet etmek için KTSD ile ortak çalışma arzusunda olduklarını belirterek sonlandırdı.  

Charles François Gaudefroy’un ardından Cosmetics Europe Başkanı Fabio Franchina,  Avrupa kozmetik pazarı ve Cosmetics Europe Derneği hakkında bir sunum gerçekleştirdi.  Sunumunda, Avrupa kozmetik sektöründe yer alan işletme sayısı, istihdam rakamları, pazar büyüklüğü, ihracat rakamları gibi bilgileri paylaşan Franchina, 2010–2013 yılı arasındaki Türkiye piyasa verileri hakkında da bilgi verdi. Avrupa’daki kozmetik sektörü ile ilgili genel bir çerçeve çizen Franchina, Cosmetics Europe’un faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi.

Kozmetik endüstrisinde, özellikle de Türkiye gibi hızlı gelişen bir pazarda 25 yıldır hizmet veriyor olmanın büyük bir başarı olduğunu belirten Fabio Franchina, iki dernek arasındaki güçlü ilişkinin, anlamlı ve değer yaratan işbirlikleri yapma yönündeki karşılıklı arzuyu yansıttığını ifade etti. Franchina sözlerini, tüketiciye ulaşmak, halkın güvenini kazanmak ve sağlıklı, rekabetçi, yaratıcı bir endüstri için faaliyetlerini sürdüren Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin 25. Yılı’nı kutlayarak sonlandırdı.  

Üç başkan ve KTSD başkan yardımcılarının soru-cevap kısmında basın mensuplarının sorularını cevaplamasının ardından, Ahmet Pura, Charles François Gaudefroy ve Fabio Franchina özel bir  röportaj verdi. Toplu aile fotoğrafı çekiminin ardından KTSD 25. Yıl Basın Buluşması son buldu.

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği’nin 25. Yıl videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 
Bu e-posta size Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayicileri Derneği veritabanına kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. İzniniz dışında gönderildiğini düşünüyorsanız lütfen bize mail atiniz.